top of page

De beste pompoen cake

Bijgewerkt op: 9 nov 2020


Zie een klein stukje van een heerlijke pompoen cake met frosting.
Pompoen cake met topping

Dit is echt serieus de beste pompoen cake die we ooit hebben gemaakt. Laatst hadden we er eentje gemaakt en die was helemaal mislukt. Ja dat gebeurt ons ook wel eens, maar met dit recept kan het echt niet missen. Door de speculaaskruiden in combinatie met pompoen krijg je een heerlijke smaak en een zachte structuur.  Dit is echt een typische herfst cake en de topping met Mon Chou roomkaas maakt het helemaal af. Wij zijn zoals je leest echt gek van deze pompoen cake. Dus ik zeg bakken maar. 



Dit pompoen cake recept is erg makkelijk te maken, want de pompoen even stomen is zo gebeurd. Deze pompoen cake is gezonder dan een normale cake waar alleen boter en suiker in gaat. Nu met deze kouden tijden voor de boeg is dit in ideale simpele pompoen cake om te maken. Mocht je willen kun je er altijd en pompoen cake met noten van maken. Meng dan de noten als laatste door het beslag, ook erg lekker. Deze pompoen cake is overigens niet vegan maar binnenkort zullen we een lekkere vegan cake maken.


Een cake met pompoen is tegenwoordig erg hip, overal zie je het voorbij komen en dat is ook niet zo gek. Een cake met pompoen is namelijk ontzettend lekker. Je zou er altijd nog een pompoen noten cake van kunnen maken door er bijvoorbeeld pecannoten door te doen. Voeg deze dan toe op het eind aan het beslag en spartel deze er rustig door. Deze cake wordt ook wel een pompoen spice cake genoemd maar het is toch echt hetzelfde. Binnenkort gaan we ook aan de slag met een heerlijk recept voor een pompoen cheesecake, maar voor nu is dit recept met pompoen een echte aanrader.


Heb jij deze heerlijke pompoen cake gemaakt? Tag ons dan in de foto @valenrosasrecepten. Wij zijn erg benieuwd naar jouw pompoen cake creatie!


Wat heb je nodig voor 1 cake:

400 gram pompoen

250 gram bloem 

2 theelepels bakpoeder

1 theelepel bakingsoda 

1,5 theelepel kaneel 

2 theelepel speculaaskruiden

4 eieren 

200 gram lichtbruine basterdsuiker 

100 gram kristalsuiker 

1,5 theelepel vanille extract 


Topping: 

200 gram Mon Chou roomkaas 

200 gram poedersuiker 

1 theelepel vanille extract 


Schil eventueel de pompoen en snijd deze in kleine blokjes. Stoom daarna de pompoen gaar en zet apart en verwarm de oven voor op 180 graden hete lucht 


Doe de bloem, bakpoeder, baking soda, kaneel en de speculaaskruiden in een kom en roer door. Voeg daarna al roerend de eieren, basterdsuiker, kristalsuiker en het vanille extract toe en mix dit tot een glad en luchtig mengsel. Pureer de gestoomde pompoen en voeg dit toe aan het beslag en mix nog even 2 minuten op de hoogste stand. 


Pak een grote cakevorm of springvorm en vet deze goed in. Giet het beslag in de vorm en zet de pompoen cake in de oven en bak +/- 65 minuten gaar in de oven. Wanneer de cake erg donker wordt aan de bovenkant kun je hem afdekken met aluminiumfolie, zo gaart de binnenkant wel door maar verkleurt de bovenkant niet meer. Dit heb ik zelf ook gedaan. Controleer na 65 minuten of de cake gaar is. Prik er met een saté prikker in en wanneer deze er droog uitkomt is de cake gaar. 


Laat de cake helemaal afkoelen voordat je de topping op de cake smeert. Doe voor de topping de Mon Chou roomkaas, poedersuiker en vanille extract in een kom en mix tot een gladde massa. Smeer daarna de topping op de cake.




2 Comments


merel_stolze
Apr 29, 2021

Klopt het dat er geen roomboter of olie oid in dit recept gaat?


Like
Replying to

Dat klopt inderdaad, de pompoen geeft namelijk al veel vocht af

Like
bottom of page